Huawei P30 Pro tanıtıldı! 2019

Huawei yeni amiral gemisi telefonu Huawei P30 Pro’yu tanıttı. Huawei P30 Pro sahip olduğu kamera özellikleri ile dikkat çekiyor.

Huawei P30 Pro özellikleri

Huawei P30 Pro dört arka kamera ile geliyor. Bu kameraların teknik özellikleri şöyle:

  • 20 MP f/2.2 ultra geniş açı kamera
  • 40 MP f/1.6 SuperSensing ana kamera
  • 5x optik yakınlaştırma özellikli 8 MP, f/3.4 periskop kamera
  • 3D ToF kamera

Huawei P30 Pro’nun periskop kamerası, telefonun rakiplerinden ayrışmasını sağlıyor. Yatay dizilimli bu kamera tam 5x optik ve 10x hibrit zoom özelliğine sahip. Çok daha uzaktaki nesneler için 50x dijital zoom yapabiliyor.

Yeni seride bulunan periskop tasarımlı Super Zoom Lens, 5x optik zoom, 10x hibrid yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırma özelliğine sahip. P30 Pro’da yer alan ve görüntü segmentasyonu sağlamak için alan derinliği bilgisini alan Uçuş Süresi (TOF) kamerası ise, mesafe ölçümü, odaklanmış bir arka plandan bulanıklığa kadar birden fazla bokeh seviyesinin simülasyonunu mümkün kılıyor.

AYNI ANDA ÇİFT VİDEO ÇEKİMİ

Telefonda bulunan “Süper Portre Modu” ile fotoğrafı çekilen kişinin yüzündeki saç telleri gibi ayrıntılar yakalanabiliyor. 4K video çekimi özelliğini de barındıran Huawei P30 serisi cihazlar, aynı anda farklı videoları kaydetmek için arka kameralardan ikisinin birden, ayrı ayrı kullanılmasına izin veriyor. Çift görüntü modunda, hem ultra geniş açılı bir klip hem de zoom çekimi yapılabiliyor.

Huawei, Paris’te düzenlenen etkinlikle beraber yeni telefonlarını sahneye çıkardı. Uzun zamandır beklenen Huawei P30 ve P30 Pro, gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. 6.1 inç boyutunda OLED ekrana sahip olan P30, Full HD+ çözünürlük sunuyor. Bununla beraber küçük bir çentiğe sahip olan ekran yüksek kontrast oranı ve düşük güç tanıtıma sahip. 

Donanım tarafına geldiğimizde ise Huawei P30 Pro’nun Kirin 980 işlemciden güç aldığını görüyoruz. Aynı zamanda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olan telefon 3650 mAh kapasiteli batarya ile geliyor.

görkem demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir