Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?

Yeterince güvende miyiz?

Son yıllarda modern işgücü de evrim geçirdi. İşin nerede ve nasıl yapıldığı konusunda daha fazla esneklikten söz etmek mümkün. Artık insanların yüzde 62’si birden fazla yerde, yüzde 81’i ise kişisel zamanlarında da çalışıyor. Bu da sürekli olarak bağlantıda olmak anlamına geliyor. Herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda kesintisiz bağlantı kurabilmenin önemi de her geçen gün artıyor.

Mobil olmak hepimize son derece esnek bir yaşam vaat ediyor. Ancak, güvenlik tarafına dikkat etmek şart. Siber saldırıların faturası ortalama 11,7 milyon dolar. 2021’e kadar siber saldırıların sebep olduğu tahribatın 6 katrilyon dolar seviyesinde olması bekleniyor.

HP’nin siber güvenlik ile ilgili çeşitli çalışmaları bulunuyor. Örneğin, HP Sure Start bir siber saldırıda güvenli BIOS’u otomatik olarak geri yüklüyor. HP Sure View ise görsel korsanlığa karşı koruma sağlıyor. HP Sure Run ise kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarı kapatmaya çalışsa bile kritik süreçlerin çalışmasını destekliyor.

HP düzenleyeceği webinarda tüm bu güvenlik çözümlerini keşfetmenizi sağlayacak. HP Türkiye Teknoloji Danışmanı Serkan Timurlenk, yapacağı sunumda kurumların karşı karşıya kalabileceği güvenlik açıklarını ve HP kurumsal bilgisayarların sağladığı güvenlik çözümlerini demolarla aktaracak. Demoların ardından da konuyla ilgili soruları canlı olarak yanıtlayacak.

Ahmet Çetin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir